Krausz Gábor
A fő hozzávaló: Ukrajna. Brüsszel háborúpárti urai nem nyugszanak amíg nem sikerül felvenniük a háborúba álló országot az Európai Unióba. Ezzel azonban szinte biztosra vehető Európa tönkre tétele.
Ördögi receptet főztek ki Európa háborúpárti vezetői. Azt akarják, hogy a háború minél tovább folytatódjon Kijev és Moszkva között, cserébe Ukrajnát mielőbb felvennék az Európai Unióba. Gondolhatjuk, hogy ez mennyire káros lenne Európának, ah még Oroszország is támogatja ezt a kezdeményezést.
Orbán Balázs, a magyar miniszterelnök politikai igazgatója ezzel kapcsolatban azt mondta:
Moszkva nem véletlenül nem tiltakozik az ukrán uniós csatlakozás ellen, hiszen „tisztában van azzal, hogy Ukrajna csatlakozása olyan mértékű terheket róna az Európai Unióra, melyekbe a gazdaság és a társadalom is belerokkanna
A magyar kormány álláspontja szerint az európai uniós tagállamok elidegeníthetetlen joga, hogy eldönthessék, melyik más államot akarják beengedni az európai országok közösségébe. Ukrajna uniós csatlakozása esetén "elképesztő" költségekkel kellene számolni. Mind Ukrajna újjáépítése, mind az ukrán állam működésének finanszírozása, mind pedig a kohéziós politika és az agrárpolitika átalakítása kapcsán beláthatatlan mértékű költséget és veszteséget is jelentene Magyarország számára.
Éppen ezért Ukrajna uniós integrációja folyamatának felgyorsítását a jelen helyzetben felelősen nem lehet támogatni.
Külön érdekesség, hogy miközben az Egyesült Államok új vezetése teljes mellszélességgel kiáll a mielőbbi békekötés mellett, addig Brüsszel erről továbbra sem akar hallani. Szerintük Ukrajnának folytatnia kell a háborút minden áron, az emberi élet és a pénz nem számít. Az Európai Unió háborúpárti álláspontja azonban azzal fenyeget, hogy a kontinens le fog maradni, és nem tudni részt venni a béketárgyalásokon sem.
De mit tehet a magyar kormány az unió háborús fősodorjával szemben? Például megkérdezheti az állampolgárok véleményét ebben a rendkívül fontos kérdésben. Erre pedig sor is fog kerülni, mivel már elkezdték kézbesíteni a Voks 2025 névre keresztelt véleménynyilvánító szavazással kapcsolatos kérdőíveket.
Magyarország beleegyezése nélkül ugyanis Brüsszel nem dönthet úgy, hogy felveszi Ukrajnát az uniós tagállamok közé. A magyar miniszterelnök viszont csak akkor tudja kellő súllyal képviselni Magyarország érdekeit képviselni, ha ehhez megfelelő felhatalmazást kap az emberektől.
Vagyis minél többen mondanak nemet Ukrajna Európai Unióhoz való csatlakozására, Brüsszelben azt annál jobban hallják majd.
A Voks 2025 szavazólapja hamarosan megérkezik az összes választójoggal rendelkező ember háztartásába, és június 20-ig van lehetőség visszaküldeni azt. A válasz díjmentes, hiszen a a véleménynyilvánító szavazás csomagjában egy válaszboríték is található, aminek postára adása ingyenes.