Schmuck Andor
A színésznőt kortársai régen többször is bántották súlya miatt. Balázs Andi elárulta, hogy neki miként sikerült feldolgoznia ezeket az eseteket.
Az iskolai bántalmazások száma az elmúlt időszakban egyre inkább csak nőtt, viszont a gyerekek többsége alig kommunikál otthon. Egyre többször lehet hallani arról is, hogy a gyermek magában tartja ezt a szörnyű terhet, és egyedül végképp nem tud megbirkózni vele. A Tények Pluszban Balázs Andi színésznő mesélt arról, hogy miképpen lehet feldolgozni az iskolai bántalmazásokat, amiknek anno ő is elszenvedője volt.
„Mikor a gyerekek mesélnek nekem erről, akkor én sohasem tanácsokat adok nekik, hanem a saját történetemet mesélem el, hogy én miként tudtam átlendülni egy-két bántáson. Ugyanis bizony engem is sokat bántottak a súlyom miatt a sulis társaim” – nyilatkozta Andi, akinek sikerült feldogoznia az iskolai bántalmazásokat, és ha teheti, akkor megosztja tapasztalatait másokkal. A színésznő az iskolai bántalmazásokat egy olyan támogató közeg által tudta feldogozni, ami sokak számára nem adatik meg.
Az a különbség az akkor és a most között, hogy anno az iskola végeztével megszűnt a bántalmazás is. Ha engem ott piszkáltak délután kettőig, akkor én utána hazamentem, átölelt édesapám, édesanyám, és biztosítottak arról, hogy én jó vagyok úgy, ahogy vagyok. A mostani világban viszont az baj, hogy az online térben megmarad a bántalmazás akkor is, ha már véget ért az iskola
– fejtette ki véleményét Balázs Andi a TV2 kamerái előtt.
Balázs Andi szerint kétélű dolog az iskolai bántalmazás, mert a szülőknek és a gyerekeknek egyaránt van részük abban, hogy ez ki tud alakulni. Szerinte a felnőttek nagy része nem beszél eleget erről a témáról, mert számukra tabunak számít. A színésznő véleménye azonban az, hogy erről kötelező beszélni, hiszen a mai napig is nagyon sok mindenkit érint. Ha pedig már beszélünk róla, akkor meg is kell tudnunk oldani a problémát, amit szerinte csak úgy lehet, ha támogató szülőként a gyerekünk mögé állunk.
„A szülők kezük-lábukat odaadnák, hogy tudjanak beszélni a gyerekükkel az ilyen helyzetekről, de valahogy ez nem szüleik meg. Nagyon sokan ráfogják arra, hogy kütyüznek a fiatalok, de szerintem ez teljesen rendben van. A szülőnek kellene ellenőrizni ezeket a platformokat, hogy ne történjen semmi probléma az online térben” – zárta a beszélgetést Balázs Andi, aki szerint a szülőknek kell nyitni a gyerekek felé, például úgy, hogy közös dolgok iránt kezdenek érdeklődni, ami során majd jobban meg fog nyílni a gyermek és egy szoros lelki kapcsolat is ki tud alakulni mondjuk apa és lánya között.