Távol
Megdöbbentő: rábukkantak Atlantiszra egy nem várt helyen, 12 ezer évvel idősebb mint bármelyik civilizáció

Mindannyian ismerjük az ókori görög irodalomban említett, mitikus elsüllyedt szigetet. Úgy tűnik, még is létezett Atlantisz, de nem egészen ott van, ahol vártuk.

A kutatók megtalálhatták Atlantisz városát? - illusztrációForrás: Shutterstock/Shutterstock AI

Atlantisz ősi városa kissé arrébb

Japánban, a Ryukyu szigetcsoport délnyugati csücskében található egy Yonaguni nevű kis sziget, amely mindössze 62 mérföldre fekszik Tajvantól. Maga a sziget meglehetősen kicsi, körülbelül 1684 lakosa van. De az óceán hullámai alatt lapul egy sziklaképződmény, amely nemcsak lenyűgöző, de a „Japán Atlantisza" becenévvel emlegetik, mivel egy nagy és lakatlan víz alatti városra hasonlít.

Víz alatti város

A sziklaképződményeket még 1986-ban fedezte fel Kihachiro Aratake búvár, aki a pörölycápák helyi populációját kívánta megfigyelni. A búvár később így nyilatkozott a BBC Global-nak: "Nagyon izgatott lettem, amikor rátaláltam, mert tudtam, hogy ez a Yonaguni-sziget kincse lesz, olyan mint Atlantisz. Titokban tartottam, nem mondtam el senkinek a stábomból."

Az 50 méter hosszú és 20 méter széles emlékmű spirális lépcsőkkel és sík felületekkel rendelkezik, évek óta lázban tartja a helyieket és a tudósokat egyaránt. De vajon a Yonaguni-emlékművet valóban ember alkotta? Vagy inkább egy évezredes természetes tengeri erózió eredménye?

A Yonaguni emlékmű: természetes vagy mesterséges?

Azok, akik amellett érvelnek, hogy a Yonaguni-emlékmű egy ember alkotta építmény része, úgy gondolják, hogy ez egy ősi és rég elfeledett civilizáció bizonyítéka. Ennek a mozgalomnak az egyik kulcsfigurája Masaaki Kimura geológus.

A Ryukyus Egyetem egykori professzora azzal érvelt, hogy a sziklaképződmények egy Lemuria nevű elveszett kontinens bizonyítékai, és körülbelül 12 ezer évvel ezelőtt épültek, amikor a tengerszint alacsonyabb volt.

Mi az igazság?

Sajnos a való élet gyakran nem annyira érdekes, mint amit a képzeletünk képes kitalálni, amit az a tény is bizonyít, hogy a tudományos konszenzus szerint a képződmények erős víz alatti áramlatok eredményeként jöttek létre.

Ezt az érvelést Robert Schoch, a Bostoni Egyetem professzora is alátámasztja, aki a National Geographicnak adott korábbi interjújában a kőzetek megjelenését „alapvető geológiának és a homokkövek klasszikus rétegtanának" nevezte.

Nézd meg a víz alatti, Atlantisz városnak tűnő sziklaképződményeket:

 

 

Utazzon!