Ma hajnalban életbe lépett a nyári időszámítás, az órákat hivatalosan hajnali kettőkor három órára állították előre. Az óraátállítás sok ember szervezetét megviseli, néhány nap alatt azonban helyreáll a bioritmusuk.
A tavaszi óraátállításnál egy órával kevesebbet alhatunk, de vasárnap lévén ezt a legtöbb ember nem me, hanem majd holnap reggel érzékeli. Azokat viseli meg inkább, akik mindig a megszokott időben fekszenek le: tehát, ha eddig 10-kor bújtál ágyba, most - óra szerint - csak 11-kor leszel álmos, így másnap fáradtabban ébredhetsz.
Az óraátállítás megzavarja a test azon képességét, hogy szinkronban legyen a környezettel. A fény és a sötétség ciklusai a legfontosabb külső időjelzők, amelyek segítségével a test beállítja saját belső óráját. Az óra előre- vagy visszaállítása miatt a testnek újra kell szinkronizálnia a külső világgal. Ez sok energiát emészt fel, ezért tapasztalnak sokan fáradtságot, álmatlanságot és hangulatingadozásokat az átállítás után, most ráadásul frontok is nehezítik a helyzetünket.
Alapvetően semmi, a digitális eszközeink - és leginkább ma már ezeket használjuk - maguktól átállnak és amikor felkeltél, már a nyári időszámítás szerinti időt mutatják.
A kisgyerekek elaltatása egy órával korábban nem könnyű, de ahogy mi, úgy ők is hamar alkalmazkodnak. Az időeltolás okozta változások a kedvenceinkre is hatással van, ugyanis az ő napirendjük szorosan kötődik az emberi időbeosztáshoz. A hirtelen változás stresszt okozhat náluk, ami hat a viselkedésükre, a táplálkozásukra és az alvásukra is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.