Európa legnépszerűbb úti céljai tele vannak bájjal és kultúrával, de a zsúfolt helyeken sok az átverés is. Íme néhány gyakori trükk, hogyan akarnak átverni nyaralás közben a csalók.

Egyre trükkösebbek a csalók, akik a turistákra vadásznak
A „talált aranygyűrű" trükk
Ennek a klasszikus átverésnek az a lényege, hogy a csaló úgy tesz, mintha egy aranygyűrűt találna egy turista közelében, és azt állítja, hogy elejtette. Némi csevegés után esetleg felajánlja a gyűrűt, vagy megtalálói díjat kér érte. Ez különösen Párizsban, az Eiffel-torony és a Szajna környékén gyakori. Ha megkörnyékeznek, csak udvariasan utasítsd vissza, és menj tovább.
A túl barátságos helyi lakos
Egyes csalók segítőkész helyieknek adják ki magukat, és segítséget nyújtanak az ATM-ek vagy a közlekedési jegyautomaták kezelésében, de valójában a kártyaadatokra vagy a készpénzre utaznak. Ezt a csalást gyakran jelentik Barcelona és Róma forgalmas területein. Udvariasan utasíts vissza minden kéretlen segítséget, és a biztonság érdekében magad intézd a tranzakciókat.
Hamis rendőrségi helyszíni ellenőrzés
Ebben az esetben egy magát rendőrnek kiadó személy kéri, hogy nézd meg a pénztárcád, hogy ellenőrizze, nincs-e benne hamis pénz. Ezzel az ürüggyel készpénzt lopnak a pénztárcádból. Barcelonában és Prágában sokszor számoltak be erről a csalásról. Mindig kérj hivatalos igazolványt, vagy egyszerűen sétálj el.

A „véletlen elejtés"
A csalók elejthetnek egy pénztárcát vagy tárgyat a turisták szeme láttára, akik segítőkészségből felveszik azt, hogy aztán lopással vádolják őket. A csalók készpénzt követelnek „kártérítésként". Ez a trükk gyakrabban fordul elő London és Madrid zsúfolt területein. Ha ez történik, maradj nyugodt, utasítsd vissza a vádakat, és menj tovább.
Hamis ingatlanbérlés
Egyes csalók hamis bérleti hirdetéseket tesznek közzé az interneten, és nem létező ingatlanok bérlésére csábítják a turistákat. Ez olyan nagyvárosokban fordul elő, mint London, Párizs és Barcelona. Foglalj a jó hírű oldalakon keresztül, és ellenőrizd kétszer is az ingatlan adatait, hogy biztos legyél benne, hogy törvényes bérleményt kapsz.

Csaló valutaváltók
A turisták néha csaló valutaváltókkal szembesülnek, akik a valutaváltás során meredek árfolyamokkal vagy rejtett díjakkal számolnak. Ez az átverés különösen Prágában figyelhető meg. Maradj a hivatalos pénzváltóknál, és tájékozódj az aktuális árfolyamokról, hogy elkerüld a túlfizetést.
A meglepetés éttermi számla
A turistákat étlap és árak nélkül hívják meg egy étterembe, ahol váratlanul magas számlát kapnak. Ez a csalás olyan városokban gyakori, mint Isztambul és Prága. Mindig kérj étlapot az árakkal, mielőtt rendelsz, hogy elkerüld a meglepetésszerű számlákat.