Az Európai Parlament megszavazta a 2026. évi költségvetésre vonatkozó iránymutatások III. szakaszát, az ilyen állásfoglalások megmutatják, hogy az EP-ben mely célokat tartják a legfontosabbnak. A végleges szövegezés alapján a néppárti-liberális koalíció még több pénzzel támogatná Ukrajnát, valamint sürgeti Kijev EU-csatlakozását is – jelezte a Mandiner.

Miközben Magyar Péter itthon azt mondja, hogy a magyar emberek véleménye alapján kell állást foglalni Ukrajna EU-csatlakozásáról, addig képviselői támogatták azt a szövegezést, amely feltétel nélkül, mindenben támogatja Kijevet és annak háborús erőfeszítéseit. Az állásfoglalás kiáll a migráció, a Soros-szervezetek és LMBTQ-propaganda mellett – hívta fel a figyelmet Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője a közösségi oldalán.
Az ukránok további finanszírozása és felfegyverzése meghosszabbíthatja az orosz-ukrán háborút, még akkor is, ha az Európai Unió egyébként nem elég erős ahhoz, hogy pótolja az Egyesült Államok forrásait.
A nyilvános jegyzőkönyv alapján az igennel szavazók között voltak a Tisza Párt képviselői is, Dávid Dóra, Tarr Zoltán, Kulja András, Lakos Eszter, Gerzsenyi Gabriella és Kollár Kinga is igennel szavazott, Magyar Péter azonban ez alkalommal sem jelent meg a munkahelyének számító EP-ben.
Képviselői azonban így is bizonyították, hogy a baloldali Tisza Párt mindent megtesz, amit a Manfred Weber által vezetett Európai Néppárt akar.

Magyar Péter az elmúlt hetekben arról beszélt, hogy a magyarok véleménye alapján kell megfogalmazni Magyarország álláspontját Ukrajna EU-csatlakozásáról, ezért szavazást indított többek között ebben a kérdésben is, ez a szavazás azonban inkább csak adatgyűjtésre alkalmas. Bár ennek az adatgyűjtő szavazásnak még vége sincs és a baloldali párt még nem publikálta a – feltehetően brüsszeli akaratot tükröző – adatokat, a párt képviselői mégis már most aláírták a dokumentumot, amelyben üdvözlik az Ukrajnának nyújtandó legfeljebb 35 milliárd euró összegű támogatást, valamint a háborúban álló ország csatlakozásának előmozdítását.
Az állásfoglalás kiemeli, hogy az EP határozottan megismétli, hogy feltétel nélkül és teljes mértékben támogatja Ukrajnát.
Az, hogy ezt a Tisza Párt képviselői megszavazták az egybecseng Manfred Weber kijelentéséve, amely szerint a Néppártnak csak az lehet a tagja, aki Európa, Ukrajna és a jogállamiság pártján áll.
A baloldali párt képviselői által megszavazott dokumentum mindemellett azt is követeli, hogy végre kell hajtani a Soros-terv egyik kulcselemének tartott migrációs paktumot, továbbá „az emberi jogok nemzetközi jogának betartása mellett tiszteletben kell tartani a szolidaritás és a méltányos felelősségmegosztás elvét”.
Valamint arra is felhívja az Európai Bizottságot, hogy különítsen el további forrásokat a civil társadalom, a független médiaszervezetek és az újságírók támogatására. Tehát a Tisza Párt képviselői egyetértenek azzal, hogy az amerikai pénzek kiesése után Brüsszelből fizessék azokat, akik igyekeztek eddig is a külföldi érdekek mentén beleszólni a hazai közéletbe.
A helyzet tehát úgy áll, hogy miközben Magyarországtól visszatartják az uniós források egy részét, addig a határvédelmet gyengítő, a gazdák ellen kampányoló, vagy éppen az ideológiai marhaságokat erőltető szervezeteknek még nagyobb kasszát biztosítanának.
– fogalmazott Dömötör Csaba. A Fidesz EP-képviselője Hozzátette: „amit a Tisza Párt bemutat, az a csúcsra járatott sunnyogás, hiszen olyan terveket szavaztak meg a képviselői, amelyeknek Magyarországon még a létezését is letagadják”.
Dömötör Csaba szerint a Tisza Párt képviselői „szavazataikat nem foghatják adminisztratív hibára vagy az EP-ben settenkedő aláírás-hamisító manókra” – utalt ezzel arra a korábbi esetre, mikor Magyar Péter azzal védekezett, hogy odahamisították az aláírását az Ukrajna felfegyverzését támogató EP-s indítványra.